Çocuklarınız ile Birlikte Çocukluğunuzu Yaşayacağınız İstanbul Oyuncak Müzesi Geziniz %50 Fırsatla 8 TL yerine 4 TL!

HEDİYE EDİN
201 kişi satın aldı

Öne Çıkanlar

Fırsat Bu Fırsat

  • İstanbul Oyuncak Müzesi’ni Ziyaret 8 TL yerine %50 Fırsatla 4 TL!
  • Çocuklarınızı götürmek ve çocukluk anılarınızla karşılaşmak için müthiş bir fırsat!
  • Türk oyuncaklarının yanısıra dünya oyuncak tarihinin de en önemli örneklerinin sergilendiği müzede 4000'den fazla antika oyuncakla karşılaşacaksınız.
  • Tarihi, oyuncakların dilinden dinleyeceksiniz...

Koşullar

Nasıl Yararlanırım

  • 26 Temmuz – 31 Aralık tarihleri arasında geçerlidir.
  • Pazartesi hariç hafta içi her gün 09.30 - 18.00, hafta sonu 09.30 – 19.00 saatleri arası ziyaret edilebilir.

 

İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Şair-yazar Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında kurulan müzede 1800’lerden günümüze oyuncak tarihinin en gözde örnekleri sergilenmektedir. Kapısından içeri adımınızı attığınız anda geçmişinize uzanan bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

Çocukluk kahramanlarınız, en sevdiğiniz bebeğiniz, oyuncak arabalarınız müzede sizleri bekliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden toplanan ve farklı kültürleri simgeleyen antika oyuncaklara ev sahipliği yapan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, Lehmann, Schuco, Fleischmann, Gunthermann, Arnold, Carette ve Louis Marx gibi markaları, Fawn Zeller tarafından üretilen ve bir başka örneği olmayan Monalisa’nın bebeğini ve 1850-1910 yı1lları arasında yapılan porselen bebekleri ve bebek evlerini görebilirsiniz.

 

İstanbul Oyuncak Müzesi vitrinlerinde Türk oyuncaklarına da yer verilmiştir. 2. Abdülhamit dönemine ait Karagöz-Hacıvat gölge oyunu karakterleri, 1950’li ve 70’li yıllarda üretilen Gürel, Alaysa, Nekur ve Fatoş markaları ile Eyüp oyuncakları, oyuncak tarihimize tanıklık eden figürlerden birkaçıdır.

 

Çocuklarınız katılabilecekleri farklı atölye çalışmaları ile hem eğlenip hem de öğrenmenin tadını çıkartabilirler, siz de masalları andıran müze kafeteryasında çayınızı yudumlayarak dinlenebilirsiniz.

 

Hemen ŞehirFırsatı’nızı yakalayın, bu müthiş geziyi kaçırmayın!