Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi: 11 ve 25 Ocak Tarihlerinde "Kanlı Nigar" Müzikaline Biletiniz 12,50 TL

HEDİYE EDİN
103 kişi satın aldı

Öne Çıkanlar

  • Geleneksel Türk tiyatrosunun önemli karakterlerinden Kanlı Nigar, müzikal oyunu ile Ankara'da
  • Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyun farklı tarih seçenekleri ile sizlerle

Koşullar

  • Gropuon'unuz seçmiş olduğunuz tarihte yapılacak oyun için geçerlidir.
  • Rezervasyonlarınızı  0543 287 50 14 - 0543 282 50 14 – 0312 230 44 49 numaralı telefondan yaptırabilir ya da   baskentkultursanat@hotmail.com adresine referans-kupon numaraları ile beraber isim soyisim – bilet alınan site ve koltuk sayısını belirterek de rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.
  • Grouponlar iptal ya da iade edilemez.
  • Alınan kodlar oyun günü saat 18:45 – 19:25 arası gişeden bilete çevirilebilir.
  • Groupon'unuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.
İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar’ın acıklı, komik, müzikli, danslı serüveni 11 ve 25 Ocak'ta Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi'nde sizlerle.

Tarih Seçenekleri

  • 11 Ocak Saat 19:30
  • 25 Ocak Saat 19:30 

Kanlı Nigar (Müzikal)

Fakir bir ailenin kızı olan Nigar zengin şımarık bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok badirelere maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur. İşin özü bu aslında… Her ne kadar her şeyi yaşamışsa da bir şekilde buna dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi sistemini yazıyor Nigar. 

Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın her yükünü en ağır şekilde taşımış olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona taşımayı da öğretiyor.

Aksaray da ki yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi aracılığı ile İstanbul’un temiz bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar’ın soylu bir aileden gelen namuslu dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı cihan yandı Kanlı Nigar dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada Nigar’ın da Agah Efendi ile görülecek bir hesabı vardır. Agah Efendi, Nigar’ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez. Ancak Saka Abdi’nin kuyruk acısı nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldırması sonucunda Nigar’ın kimliği tekrar ortaya çıkar. Bu arada Nigar’ın öz kızı Bedide, Agah Efendinin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna gönlünü kaptırır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar’ın eski müşterilerinden ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, yasam boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar. 

2.40 dakika süren Kanlı Nigar, günümüze kadar en yalın haliyle gelen nadide eserlerden biridir. 

'Hüsnü ŞENLENDİRİCİ’ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 
Sahnelenme Hakkı Sadık ŞENDİL temsilcisi ONK Ajans tarafından alınmıştır.

Yazan: Sadık ŞENDİL 
Yöneten: Abdullah YÜKSEKCAN 
OYUNCULAR: Abdullah Yüksekcan, Eda Koca, Burcu Yıldırım, Damla Çağlayan, Fatmana Karakulluk, Yakup Öztürk, Yusuf Gündüz, Gökhan Yasan, Efecan Fidan, Doğuş Karaca, Nilüfer Ayhan, Melisa Ercan, Cuma Öztürk, Hatice Kübra Özcan, Ömür Yüksekcan, Ufuk Öztürk, Çağdaş Taylan KARA 

Süre: 160 dk. 
Müzik: Cem İDİZ 
Müzik Danışmanı: Kemal GÜNÜÇ 
Dans Düzeni: Eda KOCA 
Dekor - Kostüm: Ahmet YÜKSEKCAN, Selma NAZLI 
Işık Tasarım: Efecan FİDAN 
Afiş Tasarım: Ümit KOCA 
Sahne Amirleri: Yusuf GÜNDÜZ, Burcu YILDIRIM, Gökhan YASAN, Kübra ÖZCAN 
Dekor-Aksesuar Sorumluları: Damla ÇAĞLAYAN, Melisa ERCAN