Bülent Ortaçgil'in Turkcell Kuruçeşme Arena "Senfonik" Konseri 56 TL Yerine 28 TL! Konuk Sanatçılar Birsen Tezer ve Erkan Oğur! (10 Eylül Cumartesi, Ayakta ve Oturmalı Bilet Seçenekleriyle!)

DEĞERİNDE İNDİRİM Kazancınız
56 TL %50 28 TL
HEDİYE EDİN
649 kişi satın aldı

Öne Çıkanlar

 • Bu Groupon 10 Eylül Cumartesi gerçekleşecek Bülent Ortaçgil “Senfonik” konserinde geçerlidir.
 • Bülent Ortaçgil’in son projesini sevenleriyle paylaşacağı bu konseri kaçırmayın!
 • Birsen Tezer ve Erkan Oğur ile taçlanacak bu muhteşem sahne performansının her anının tadına varın!
 • Tüm sevdiklerinizi davet edin ve Boğaz’ın ışıkları altında Bülent Ortaçgil ve sürpriz konuk sanatçıları izleyin!
 • Ortaçgil ve Türkiye’nin en yetenekli müzisyenlerini aynı sahnede, canlı dinlemenin keyfini yaşayın!
 • Bu unutulmaz konseri kaçırmamak için Groupon’unuzu hemen yakalayın!

Koşullar

 • Konser 10 Eylül Cumartesi Turkcell Kuruçeşme Arena’da saat 21:00’de gerçekleşecektir.
 • "Hemen Al" butonuna tıklayarak yer seçiminizi yapabilirsiniz.
 • Groupon’lar iptal edilemez.
 • Groupon kodunuz ile Turkcell Kuruçeşme Arena'nın arka kapısında bulunan Groupon gişesinden biletinizi alabilirsiniz. Groupon kodunuza fırsat bitiminden sonra, kayıtlı olduğunuz e-posta adresinden ve sitedeki "Fırsatlarım" bölümünden ulaşabilirsiniz.
 • Dilediğiniz kadar Groupon satın alarak sevdiklerinizi de bu konsere davet edebilirsiniz. Groupon kodunuzu aldıktan sonra hiçbir ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Detaylı bilgi için Biletix’in etkinlik sayfasına göz atabilirsiniz.
İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Bülent Ortaçgil 10 Eylül Cumartesi gecesi “Senfonik” projesiyle Turkcell Kuruçeşme Arena’da! Bugünün Groupon’uyla Bülent Ortaçgil’i sürpriz konuk sanatçılar ve Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden oluşan yaylı grubuyla izleme şansı yakalayın!

26 kişilik dev yaylı grubu ile klavyede Baki Duyarlar, davulda Cem Aksel, bas gitarda Gürol Ağırbaş, perküsyonda Birol Ağırbaş ve elektro gitarda Barlas Tan Özemek, Ortaçgil’e eşlik edecek!

Gecenin konuk sanatçıları ise Erkan Oğur ve Birsen Tezer!

Bülent Ortaçgil Hakkında:

Bülent Ortaçgil’in müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Maarif Koleji’nde, aralarında Mazhar Alanson’un da bulunduğu sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar çalmaya başladı Ortaçgil. Damalar gibi birçok farklı amatör grup ile çalıştı 

Müzik hayatının başlarında davul çalan Ortaçgil, sonraları gitara ilgi duydu, yanına bas gitarda Ahmet Güvenç, klavyede Galip Boransu, gitar ve vokalde Mustafa Hunca’yı da alarak Filozoflar’ı kurdu; ancak lise mezuniyetiyle birlikte grup dağıldı.

1971 yılında Kimya Fakültesi’ndeyken “Anlamsız / Yüzünü Dökme Küçük Kız” isimli ilk 45’liğini yayınladı. İlk albümü Benimle Oynar Mısın?’ı 1974 yılında kaydetti. Hala Türk pop tarihinin en önemlilerinden biri olarak kabul edilen bu albümde Onno Tunç ve Ergun Pekakçan ile çalıştı.

Müziğe ara verdiği yıllarda Fikret Kızılok ile tanıştı. İkili Çekirdek Sanatevi’ni kurdular. Bostancı'daki bu ev, amatör sanatçıların ücretsiz konserler düzenlediği, kayıtlar yapılan bir sahne haline geldi. 1984'te Erkan Oğur ve Yaz Baltacıgil'in çaldığı Ortaçgil albümü "Rüzgâra Söylenen Şarkılar" çıktı. Bir yıl sonra da Fikret Kızılok ile Çekirdek kayıtlarından olan "Biz Şarkılarımızı..." adlı albümü çıkardı. Birbirlerinin şarkılarını söyleyip eşlik ettikleri bu albümde beraber besteleri dışında Ortaçgil besteleri "Mum", "Deniz Kokusu", "Nereye Sokağı", "Memurun Şarkısı" vardı. Bu dönemde TRT için çocuk şarkıları kaydettiler.

1989'da Bülent Ortaçgil, "Benimle Oynar Mısın?"ı takip edecek ikinci stüdyo albümünü hazırlamaya başladı. Yine Onno Tunç ile çalışan Ortaçgil, bu dönemde Sezen Aksu'yla tanıştı.  1990'da "2. Perde" albümüyle müzik piyasalarına geri döndü. 

Ertesi yıl Benimle Oynar Mısın?'ın devamı olarak nitelendirilebilecek "Oyuna Devam" isimli albüm geldi. Erkan Oğur, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş ve Bülent Ortaçgil dörtlüsü bu albümde bir araya geldi. Albümde bir şarkının vokalini de Leman Sam üstlendi.

"Bu Şarkılar Adam Olmaz" albümü 1994'te yayınlandı. Bu sefer albüm Serdar Ateşer, Akın Eldes gibi sanatçıları barındırıyordu. 1996 tarihli Erkan Oğur albümüne adını veren parça olan "Bir Ömürlük Misafir"in sözlerini Sezen Aksu ile birlikte yazdı. 1998'de Light albümü yayınlandı. Eski ekibi Oğur, Aksel, Ağırbaş'ın yanında Birsen Tezer, Ozan Doğulu gibi sanatçıları barındırıyordu albüm. 1999'da çıkan "Eski Defterler" albümü sıkça Benimle Oynar Mısın? ve Çekirdek Sanatevi dönemi şarkılarından oluşmuştu.

2000 yılında ise Türkiye'de daha önce çok amatör şekillerde yapılmış ithaf çalışmalarının en profesyoneli olan "Ortaçgil İçin Söylenmiş Ortaçgil Şarkıları" albümü yayınlandı. Albümde Sezen Aksu, Şebnem Ferah, Levent Yüksel, Bulutsuzluk Özlemi, Teoman, Zuhal Olcay, Haluk Levent, Mirkelam ve Yaşar gibi birçok popüler müzik sanatçısı yer alıyordu. 

2003'te Gece Yalanları çıktı. Klasik Ortaçgil ekibinin yanında Baki Duyarlar'ın yer aldığı albüm Ortaçgil albümleri arasında caza en yakın albümdü. 2010 yılında son albümü Sen piyasaya çıktı.

Bu Cumartesi ise Ortaçgil, yeni projesi “Senfonik” ile ilk defa Turkcell Kuruçeşme Sahnesi’nde hayranlarının karşısına çıkacak!

Groupon’unuzu kaçırmayın!


Bu kategorinin diğer fırsatları
Bu şehirin diğer fırsatları
Daha fazla Türkiye fırsatları
Diğer kategorilerin fırsatları

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
Advertisement