EKS Mutfak Akademisi'nden Altı Haftalık Aşçılık Kursu 2200 TL Yerine 950 TL! (Türk, Girit, İtalyan, Uzak Doğu, Meksika, Karayip Mutfakları, Her Ders Başlangıç, Ana Yemek ve Tatlı Eğitimi!)

950 TL
DEĞERİNDE İNDİRİM Kazancınız
2.200 TL %57 1.250 TL
HEDİYE EDİN
İlk Yakalayan Siz Olun!

Öne Çıkanlar

 • Bu Groupon, Eyüp Kemal Sevinç Mutfak Akademisi'nden dünya mutfaklarını kapsayan altı haftalık aşçılık kursu sunar.
 • Dünyayı evinizin mutfağına taşıyın!
 • Yemek yapmayı bilmediğiniz için endişelenmeyin, ödüllü aşçılardan eğitim alın!
 • Personelinizi, çalışanlarınızı eğitime gönderin!
 • Dışardan yemek söyleme devrini kapatın, yemek yapmanın sihirli dünyasını keşfedin!
 • Televizyonda gödüğünüz ünlü aşçıların eşsiz eğitimi ile profesyonel kariyerinize adım atın!

Koşullar

 • 5 Ekim - 31 Aralık tarihleri arasında geçerlidir. 
 • Dilediğiniz kadar Groupon satın alarak kullanabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Eğitim, her hafta eğitim verilen mutfak için başlangıç, ana yemek ve tatlı eğitimlerini içeriyor ve mutfak hakimiyeti sağlanıyor. Kurs her pazartesi günü 18:00 - 22:00 arasında yapılıyor.
 • Rezervasyon gerekmektedir: 0 216 541 43 02
 • Groupon kodunuza fırsat bitiminden sonra, e-posta adresinizden ve sitedeki "Fırsatlarım" bölümünden ulaşabilirsiniz.
İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Gerçek Karayip yemekleri yapmak için korsanlık eğitimiyle işe başlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, bu Groupon ile EKS Mutfak Akademisi'ne gelin, dünya mutfaklarını keşfedin, Johnny Depp'ten Karayip yemekleri yapmayı öğrenin!
EKS Mutfak Akademisi 2011 yılında, dünyaca tanınmış ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç tarafından, Anadolu yakasının diplomalı eğitim veren ilk profesyonel aşçılık okulu olarak kurulmuştur. Akademide yürütülen profesyonel eğitimlerin yanı sıra amatör programlara da yer verilmektedir. Profesyonel eğitimler, kariyerlerini yiyecek-içecek sektöründe profesyonel aşçı olarak devam ettirmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bu Groupon ile ister profesyonel bir kariyer planlıyor olun, isterseniz evinizin mutfağını zenginleştirmek isteyin; muhteşem bir aşçılık eğitimi alabilirsiniz.
6 Haftalık Dünya Mutfakları Serüveni Eğitim Programı:


1.Hafta: Türk Mutfağı


 • Ballı mahmudiye
 • Şehriyeli pilav
 • İrmik helvası

2.Hafta: Girit Mutfağı


 • Kese yoğurtlu çorba
 • Nohut köftesi
 • Kaymak helvası

3.Hafta: İtalyan Mutfağı


 • Domates ve fesleğenli mini pizza
 • İtalyan salsa ile ızgara tavuk
 • Panna cotta


4.Hafta: Uzak Doğu Mutfağı


 • Kavrulmuş susamlı ve chilli soslu ızgara kuşkonmaz
 • Teriyaki soslu dana bonfile
 • Egg tart

5.Hafta: Meksika Mutfağı


 • Chili con carne
 • Beef fajita
 • Mango puding

6.Hafta: Karayip Mutfağı


 • Kuru domatesli salata
 • Karayip usulü tavuk
 • Karayip usulü muz kızartması


Eğitim, her hafta eğitim verilen mutfak için başlangıç, ana yemek ve tatlı eğitimlerini içeriyor ve mutfak hakimiyeti sağlanıyor. Kurs her pazartesi günü 18:00 - 22:00 arasında yapılıyor.

EKS Mutfak Akademisi şefleri de aynı Eyüp Kemal Sevinç ustalarının izinden yürüyorlar. Katıldıkları tüm programlarda ekrana verdikleri enerji ve izleyenlere sundukları özel menüler sayesinde; keyifli, boşa zaman çalmayan ve öğretici sunumları ile muazzam programlar yapıyorlar.Türk Mutfağı


Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağı hem Balkan ve Orta Doğu mutfaklarını etkilemiş, hem de bu mutfaklardan etkilenmiştir. Ayrıca Türk mutfağı yörelere göre de farklılıklar gösterir. Karadeniz mutfağı, Güneydoğu mutfağı, Orta Anadolu mutfağı gibi birçok yöre kendilerine ait zengin bir yemek haznesine sahiptirler. Et yemekleri, sebze yemekleri, hamur işleri ve tatlılar mutfakta eşit ağırlığa sahipler. En zorlu mutfaklardan biri olarak bilinen Türk mutfağı, dünyanın en köklü mutfakları arasında sayılmaktadır.

Girit Mutfağı

Girit, Akdeniz’in dördüncü, Yunanistan’ın ise en büyük adası. Temiz havası, renkli tarihi, sağlıklı ve lezzetli mutfağıyla ünlü.

Adanın mutfağı, kendi temel ürünleri ile yakından ilişkili. Kalitesiyle dünyaca tanınan zeytinyağı, meyveler, sebzeler, kekik balı, yabani otlar, kaliteli şaraplar, koyun yoğurdu ve yerel peynir çeşitleri ve bu ürünlerin harikulade bir kombinasyonu olan meşhur Girit mutfağı, doktorlar tarafından uzun ve sağlıklı bir yaşam için en uygun diyet olarak kabul ediliyor. Bunun sırrı hep zeytin yağına, sebzelere, otlara ve balığa dayalı bir beslenme olarak açıklanıyor. Hatta Girit sofrası otlara dayalı beslenme biçimi nedeniyle “yeşil sofra” olarak tanımlanıyor.İtalyan Mutfağı


İtalyan mutfağı, kökeni M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan, toplumsal ve siyasi değişimlerle yüzyıllar içerisinde gelişmiş, dünyanın her tarafında bilinip, sevilen, çok zengin bir mutfaktır. İtalyan mutfağında Etrüsk, Antik Yunan, Antik Roma, Bizans, Yahudi ve Arap mutfaklarının etkisi çok belirgindir. İtalyan mutfağının özelliği bölgesel çeşitliliğinin fazla olması ve çok farklı lezzetleri barındırmasından gelir. Ulusal mutfağın en bilinen yemeklerinden çoğu başlangıçta yöresel olup, daha sonra İtalya'nın her tarafına yayılmış ve bu yayılım sırasında değişmiştir. Peynir ve şarap çok sayıda çeşitleriyle mutfağın büyük bir bölümünü oluşturur. Kahve ve özellikle de espresso, İtalyan mutfağının önemli unsurlarından biridir.

Uzak Doğu Mutfağı

Çin, Japonya ve Tayland'ın mutfaklarının birleşiminden oluşan Uzak Doğu mutfağı kendi içinde ayrılıklar taşısa da pirinç, balık, deniz ürünleri, soslara dayanan temeli, genellikle buharda pişirilen ya da farklı bir yolla ızgara yapılan ürünleri ile ortak noktalarda buluşabiliyor. Uzakdoğu mutfağı sağlıklı yapısı ile giderek daha çok insanın hayatına girerken evlerde de hazırlanmaya başlayan ürünleri ile tüm dünyanın günlük yaşamında da kendisine yer buluyor. Meksika Mutfağı


Meksika Mutfağı, özellikle eski yerlilerin (Aztekler, Zapotekler, Otomiler, Purepeşalar, Haustekler, Raramuriler, Mayalar vb.) ve İspanyol koloni devriyle Fransız, Arap ve Karabik geleneklerinin bir sentezi olarak kendini gösterir. Genelde zengin bitki örtüsüne sahip olan bu sıcak, topik ülkenin mutfağında mısır, fasulye, meyve çeşitleri ve belirli sebze türleri önemli bir rol oynar. Meksika'da birbirinden çok farklı bölgesel mutfaklar mevcuttur. Kuzeyde İspanyol Mutfağı'nın etkisi görülür, güneyde ise yerlilerin mutfağı korunmuştur. Bu nedenle Meksika mutfağı pek çok kültürün buluştuğu bir alan olarak dünyada kendisine kolayca yer bulmuş ve geniş kitlelerce tanınıp sevilmiştir.

Karayip Mutfağı

Küba, Dominik, Jamaika, Haiti adalarının bulunduğu bölge Karayip denizi olarak adlandırılıyor. Karayip mutfağının ana ürünlerini deniz mahsulleri oluşturuyor. Balığın yanı sıra istiridye, yengeç ve yayınbalığı da sıkça kullanılan ürünlerden. Istakoz ve karides ise hemen hemen tüm menülerin gözdesi. Mutfağın başlıca malzemesi ise pirinç. Genelde kızartmalar yerine buharda pişirilmiş yemekler tercih ediliyor. Muz, mango, ananas, papaya ve hindistan cevizi gibi meyvelerin ada mutfağındaki yeri önemli. Bu meyvelerle hazırlanan lezzetli tatlılar ve yemekler günlük beslenmenin büyük bir bölümünü kapsıyor.

Eyüp Kemal Sevinç


Baba mesleği olan aşçılığa 1991 yılında başladı. Mesleğinde kısa zamanda çok yol kat ederek Türk mutfağına farklı bir bakış açısı kazandırdı. Eyüp Kemal Sevinç pek çok ilke de imza attı; 1995 yılında ilk defa düzenlenen Ulusal Aşçılık Yarışması’nda Türkiye birincisi seçilerek bir ilki gerçekleştirdi. 1996 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Dünya Aşçılar Yarışması’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandıran isim oldu. Aynı yarışmada "Yılın En İyi Genç Aşçısı" seçilerek yine bir ilke imza attı.

Sevinç, 1996 yılında kurulan Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın da ilk üyesi. Çeşitli ulusal televizyon kanallarında yemek programları yapan Sevinç, katılmış olduğu yerli ve yabancı yemek yarışmalarında 100’den fazla madalya, kupa ve ödül kazandı. 2001 yılından beri uluslararası profesyonel yemek yarışmalarında ve Türkiye’de düzenlenen yöresel yemek yarışmalarında uzman jüri olarak görev aldı. 

Bu Groupon'u kaçırmayın!

 

Bu kategorinin diğer fırsatları
Bu şehirin diğer fırsatları
Daha fazla Türkiye fırsatları
Diğer kategorilerin fırsatları

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
Advertisement