İki Kıta Arasında Ziyafet! 2500 Yıllık Tarihi Kız Kulesi'nde Zengin Yemek Menüsü ve Kız Kulesi Efsaneleri Müzesi Girişi 110 TL Yerine 49 TL! Sürpriz Gösterilerle, 4 Ay Geçerli!

DEĞERİNDE İNDİRİM Kazancınız
110 TL %55 61 TL
HEDİYE EDİN
123 kişi satın aldı

Öne Çıkanlar

 • İki kita arasında öğle yemeği
 • 2500 yıllık tarihi mekanda keyifli saatler
 • Kızkulesi Efsaneleri Müzesi girişi
 • Sürpriz gösteriler
 • Salacak'tan 15 dakikada bir ve Kabataş'tan saat başı ücretsiz özel tekne servisi
 • Çarşamba ve cuma günleri 13:30 ve 16:30'da iki ayrı Katibim gösterisi

Koşullar

 • Groupon'unuzu 11 Haziran - 6 Ekim tarihleri arasında kullanabilirsiniz.
 • Dilediğiniz kadar Groupon satın alabilirsiniz.
 • Groupon'unuz hafta içi 12:00 - 18:00 arası geçerlidir.
 • 2 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir: 0216 342 47 47
 • 20 kişi ve üzeri Groupon alımlarında erken rezervasyon yapılması önerilmektedir.
 • Groupon'unuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Kız Kulesi Restaurant'ı Facebook ve Twitter'da takip edebilirsiniz.
 • Groupon'unuz hakkındaki genel koşullara buradan ulaşabilirsiniz.İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Bugünün Groupon'uyla İstanbul'u tam manasıyla yaşayın! Tarihi Kız Kulesi Restaurant'ta zengin öğle yemeği menünüz sizi bekliyor!

Image 1

Menünüz:
 • Kuver
 • Ordövr Tabağı: patlıcan salatası, biber dolma, Haydari, domates, salatalık, haşlanmış karides, közlenmiş biber, Alabalık füme, beyaz peynir 
 • Ana Yemek: mantar soslu Antrikot veya Napoliten soslu piliç ızgara 
 • Tatlı: krem karamel 
 • 1 adet alkolsüz içecek


2500 yıldır onlarca, hatta binlerce efsaneye ev sahipliği yapmış, dünyanın arzuladığı şehir Kostantiniyye'nin imza yapılarından biri sizi bekliyor! 

Avrupa ve Asya'nın kesiştiği noktada, tam da bu noktaya yaraşır bir menüyle Kız Kulesi sizi nefis bir öğle yemeğine davet ediyor!

Groupon'unuzu hemen alın!Image 2
 


Kız Kulesi Hakkında:

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'dan Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir.

Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

Kule, Karadeniz’in Marmara ile birleştiği yerde küçük bir ada üzerinde kurulmuştur. Bazı Avrupalı tarihçiler buraya Leander Kulesi de derler. 

Bugün görülen kulenin temelleri ve alt katın önemli kısımları Fatih devri yapısıdır. Kulenin etrafındaki sahanlık geniş kaplanmıştır. Üstündeki madalyon halindeki bir mermer levhada, kuleye şimdiki şeklini veren Sultan II. Mahmut’un, Hattat Rasim’in kaleminden çıkmış 1832 tarihli bir tuğrası vardır. Kulenin Eminönü tarafı daha genişçe olup burada bir de sarnıç bulunmaktadır. 

Image 3

İlk olarak Yunan döneminde bir mezara ev sahipliği yapan bu ada Bizans döneminde inşa edilen ek bina ile gümrük istasyonu olarak kullanılmıştır. Osmanlı döneminde ise gösteri platformundan, savunma kalesine, sürgün istasyonundan, karantina odasına kadar birçok işlev yüklenmiştir. Asli görevi olan ve yüzyıllardan beri varlığı ile insanlara, geceleri ise geçen gemilere göz kırpan feneri ile yol gösterme işlevini hiç kaybetmemiştir. 

Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kızkulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.

Antik Çağ'da Arkla(küçük kale) ve Damialis(dana yavrusu) adları ile anılan kule, bir ara da "Tour de Leandros"(Leandros'un kulesi) ismi ile ün yapmıştır. Şimdi ise Kız Kulesi ismi ile bütünleşmiş ve bu ismi ile anılmaktadır.