Latin Centre ile Samba Perküsyon Rüzgarına Davetlisiniz! 4 Haftalık Samba Perküsyon Kursu 120 TL Yerine 60 TL!

HEDİYE EDİN
5 kişi satın aldı

Öne Çıkanlar

 • Türkiye'nin en kapsamlı Samba Perküsyon atöylesine sahip Latin Centre'da, Latin müzik ve tarihçesiyle tanışma imkanı
 • Geniş gruplarla birlikte çalınan Perküsyon ile özgüvende artış ve iletişiminizi geliştirmenize yardımcı olarak sosyalleşme olanağı
 • Farklı kültürler ve bu kültürlerin ritimlerini tanıyarak ufkunuzu geliştirme şansı
 • Hayatınıza yeni bir renk katmak ve yepyeni bir hobiye sahip olma keyfi

Koşullar

 • Groupon'unuzu 24 Ekim tarihine kadar kullanabilirsiniz.
 • Erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir: 0535 415 07 21
 • 18 yaş sınırı vardır.
 • Groupon'unuz bir kişiliktir.
 • Dersler 4 hafta her ders 1,5 saat sürmektedir. Haftada 1 gün, hafta içi akşam saatlerinde yapılacaktır.
 • Enstürmanlar kurs tarafından verilecektir.
 • Groupon'unuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Groupon kodunuza sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Grouponlarım bölümünden, Groupon'unuz hakkındaki diğer koşullara buradan ulaşabilirsiniz.
İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Bugünün Groupon'u sizleri Latin Perküsyon ile doyamayacağınız bir müzik yolcuğuna çıkarıyor!

2008 yılında kurulan Latin Centre Ritim Atölyesi, Latin müzik sevenlere ev sahipliği yapmış ve yüzlerce kişiyi Latin müzik ve tarihçesi ile tanıştırmıştır. 

Image 1

Image 2

Motivasyonu arttırmanın, ruhunuza dinlenme imkanı tanımak ve yapılan iş ne kadar yorucu olsa da uzun süreli konsantrasyon sağlamak için ritmin büyülü dünyası ile mutlaka tanışılması gerektiğine inanan Latin Centre sizleri 1 ay süren Latin Perküsyon eğitimine davet ediyor!
 
Image 3

Image 4

Perküsyon Nedir?

Perküsyon, müzikte ritim yapısı kurulmak için kullanılır. Vurmalı çalgı olarak geçmektedir.Değişen uzunlu kısalı vuruşların ortaya çıkardığı ses bütünlüklerini ve serilerin ritimlerini oluşturur. Yunanca'da ''akış'' anlamına gelen ritimlerle sizlere müzik şöleni sunar.

Image 1

Perküsyon Aletleri


Modern müzik aletlerinin karmaşık yapılarına karşın, perküsyon aletleri halen basit formlarını korurlar.

Perküsyon sözcüğü Latince’deki ‘percussio’ ve ‘percussus’ terimlerinden gelir. Percussio ‘müzikal anlamda dövmek ve çarpmak’ anlamına gelirken; percussus, ‘vurmak’ demektir. Darbuka sözcüğü de benzer bir şekilde Arapça ‘darp’ (vurmak) kökünden gelir. Günümüzde perküsyon kelimesi müzik dışındaki alanlarda da ‘iki birimin birbirine çarparak ses üretmesi’ anlamında kullanılmaktadır. Fakat en yaygın kullanım alanı müziktir. Vurmalı çalgıların tarihi oldukça ilginç tartışmalar yaratmış bir konudur. Özellikle antropologlar ve tarihçilerin taraf oldukları bu tartışmalarda vurmalıların, tarihin ilk müzik aletleri olabileceği vurgulanmaktadır. Genel bir kronoloji oluşturulmak istenirse, insan sesinin ilk müzik enstrümanı olarak algılanması, perküsyon aletlerinin de bir sonraki basamak olarak anılması uygun olacaktır. Müziğin evrimi içerisinde insan sesinden sonraki basamak olarak yer alan perküsyon, ilk örneklerini eller, ayaklar, sopalar, tahtalar ve taşlarla çıkarılan sesler olarak vermiştir. Tarımın gelişmesiyle birlikte yeni teknikler kullanmayı başaran insanlar zamanla aynı enstrümandan farklı tonlar verebilen perküsyon aletleri üretmeyi başarmışlardır.

Vurmalı çalgılar genel olarak bir müzik parçasında ritmi belirler. Fakat vurmalı çalgılar aynı zamanda melodiyi de icra edebilirler. Vurmalı çalgılar orkestra içinde vazgeçilmez bir role sahiptir. Askeri müziklerde vurmalı çalgılar askerlerin hareketlerinin belirleyicisi olmuşlardır. Klasik müzikte Haydn ve Mozart ile beraber en az bir timpani bölümünü içermeyen bir parça bulunmamaktadır. Caz müzikte de vurmalı çalgıların rolü çok önemlidir. Cazın alt dallarından birçoğu vurmalı çalgıların farklı ritimlerine göre adlandırılır. Popüler müzikte de vurmalı çalgıların önemi artarak devam etmiştir. Tüm bir hip hop fenomeni vurmalı çalgılar üzerine kurulmuştur. Rock müzik icra eden gruplarda davul setleri sahnenin ortasında bulunur. Vurmalı çalgıların ürettiği seslerin çekiciliği ve vazgeçilmezliği, insanlık tarihinin insan sesinden sonra en eskisi olan, bu müzik enstrümanlarını hâlâ göz önünde kılar.

Bugünün Groupon'unu sakın kaçırmayın!

 


15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
Advertisement