Mika Tur'dan 6 Gece 7 Günlük Güneydoğu Anadolu Turu 699 TL Yerine 399 TL! Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Dahil!

İlk Yakalayan Siz Olun!
Her gün evden işe gidip gelmekten sıkıldığınızda, farklı ülkeler, farklı kültürler görmenin hayalini kurarsınız. Türkiye gibi, çeşit çeşit kültüre ev sahipliği yapan bir ülkede yaşıyorsanız, çok da uzaklara gitmeniz gerekmediğini bilirsiniz.
Bugünün Groupon'u sizi 399 TL ödeyerek, Türkiye'nin kültür kapısı Güneydoğu Anadolu'ya götürüyor.Tur Programı:

1. Gün :

19.00 Yenibosna Londra Kampı otoparkı (Kültür Üniversitesi yanı – Koçtaş Karşısı)
20.00 Beşiktaş Yıldız Cami,
21.00 Kadıköy eski salı pazarı otoparkı
22.15 İzmit Halkevi karşısından hareketle İzmit-Bolu güzergâhında kalkış.

 
 

2. Gün Gaziantep Mozaik Müzesi – Bakırcılar Çarşısı - Sedefçiler Çarşısı – Tahmis Kahvesi

Antep’e ulaşma ve otele yerleşme. Öğle yemeği sonrası ilk gezi noktası Birecik barajının suları altında kalan tarihi Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği zengin mozaik koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep müzesi. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin Arkeoloji kısmına geçerek Tarih öncesi Fosil ve İnsanların kullandığı eşya mezar gibi eserleri inceleme. Kale i Fusun olarak adlandırılan Gaziantep kalesinin eteğindeki tarihi çarşılarda serbest zaman. Elmacılar Habbab Kürkçü han bakırcılar çarşısı, tarihi Tahmis kahvehanesinde menengiç kahvesini yudumlarken ayrı bir lezzet ile dinlenebilirsiniz. Doğu sanatının simgesi olan Sedef işlemeciliği bölgede yoğun olarak görülebimekte son olarak sedefçiler çarşısında bulunan sedef atölyesine gidiş. Akşam erken saatlerde geri dönüş.

 

3.Gün: Birecik–Halfeti Tekne Turu - Harran -Şanlıurfa - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Sıra Gecesi

Birecik'e hareket. Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı. Sular altında kalmış Halfetide Fırat nehrinin kenarında yolculuk. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rumkalenin kalıntılarını görme fırsatı. Dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliş. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran Evlerini ziyaret. Ardından Şanlı Urfa’ya geliş. Eyüp peygamber makamındaki kuyu ve mağarayı ziyaret. Balıklı göl Halilül Rahman gölü ve camii Ayn-el Zeliha gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii-Mevlidi Halil cami Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’daki serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam otele yerleşme. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra gecesi.
 

 

4.Gün: Mardin – Zinciriye Medresesi- Kasımiye Medresesi – Deyrulzaferan Manastırı 

Sabah kahvaltı sonrası, Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin’e varış. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden Arabına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin de geziye öncelikle Kasımiye Medresesinden başlangıç. Yemek sonrasında Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zaferan Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını ( Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp oradan Bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Mardin’in küçük bir maketi olan Midyat’a gidiş.
 

5.Gün: Midyat –Hasan Keyf –Dicle –El Rızk Cami–Batman – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Ulu Cami

Sabah kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin bölgesinin kalbi Midyat’a varış. Burada yöresel Telkari(İnce Tel) işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Kehf’e varış. Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar, El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresi, Tarihi Köprü, Kör Zeynel Türbesi. Öğle yemeğimizde Dicle Nehri kenarında meşhur Şabut Balığını yiyebilirsiniz. Yemeğin ardından Batman, Bismil yoluyla Diyarbakır’a geliş. Siverek üzerinden Feribot ile zevkli bir yolculuk yapıyor ve Kâhta’ya ulaşıyor ve otele yerleşme.

 

6.Gün. Atatürk Barajı – Kâhta – Karakuş – Cendere Köprüsü – Arsemia – Nemrut Dağı 

Nemrut Dağı'na çıkış. Kommogene kral Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Terasları, burada bulunan devasa heykelleri görüp Kâhta’ya ini. Otelden ayrılarak GAP Projesinin can damarı olan 12 yıldır aralıksız çalışan Atatürk Barajı'nı gezi ve Kahramanmaraş’a gidiş. Burada Kahramanmaraş kalesini görüp, Kahramanmaraş’tan ayrılarak Ankara üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğu.

7.Gün. Ankara-İstanbul

Sabah karşı İstanbul’a varış.Tura Dahil Olanlar
 • Mercedes Trevego – Tourismo, Man Forttuna otobüsler ile ulaşım 
 • Otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • Açık büfe 4 sabah kahvaltısı
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 4 akşam yemeği 
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Mika Tur güvencesi
 • Mika Tur otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar
 • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
Dahil Olmayanlar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Tur süresince yapılan özel harcamala 
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar
 

MÜZE KART

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Acentemiz tarafından verilen müze kartlar 2 ay içerisinde istenildiği yerden aslı ile değiştirilmektedir.

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

SIRA GECESİ (Ekstra 30,00 TL)

Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

NEMRUT GÜN DOĞUMU;

Minibüsler ile Nemrut dağına çıkılarak Güneşin doğuşunun izlenmesi (kaçırılmaması gereken çok önemli bir görsel show)

HALFETİ TEKNE TURU;

Yerel belediyeye ait olan tekneler ile Fırat ırmağı üzerinde yaklaşık 40 dakika süren bir gezinti

ÖĞLE YEMEKLERİ

1.Gün; Tarsus Serbest zaman (Yöresel Lezzetler ile)

2. Gün; Gaziantep Aşina Restaurant serbest Mönü ( Ali Nazik, Patlıcan Kebabı, Simit Kebabı, Katmer, Baklava v.b Yöresel yemek çeşitleri)

3. Gün; Şanlıurfa Halil İbrahim Sofrası Serbest Mönü ( Lahmacun, Söğülme, Etli kömeç, Kazan Kebabı, Şıllık Tatlısı v.b Yöresel Yemek çeşitleri)

4.Gün; Mardin Kaburgacı Selim Amca Serbest Mönü (Kaburga Dolması, Mumbar, Patlıca ve Biber Dolması, Sembusek, Perde Pilavı v.b Yöresel Yemek Çeşitleri

5.Gün; Batman Kazım Usta Serbest Mönü (Çöp Şiş, Altı Ezmeli, Beyti, Ciğer Şiş v.b Yemek Çeşitleri) 

Konkalama Otelleri:

Programda belirtilen Oteller Örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Ulaşım Araçları: 

MERCEDES TRAVEGO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MERCEDES TOURSİMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA: 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti

MÜZE KART, MÜZE ÖREN ve EK HİZMET BEDELİ DETAYLARI

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart, Halfeti Tekne Turu, Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri, Profesyonel Rehberlik hizmetleri Toplam bedeli Tam: 120,00 TL, Müze karta sahip misafirlerimiz, 65 Yaş üstü ve 7/17 yaş konuklarımız 100,00 TL, ödeyeceklerdir.  Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek, tahsil edilebilmektedir. Peşin Ödemelerde Ek hizmet ücretleri için İndirim kullanılamaz. 0-6 Yaş konuklarımızdan Ek Hizmet ücreti talep edilmemektedir. Yabancı uyruklu Misafirlerimiz (Tc Kimliğine sahip olmayanlar) 30,00 TL fark ödeyeceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 4 gece otel konaklamalıdır. 2 gecesi yolda geçmektedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan Ulaşım çevre gezileri v.b haklar iade edilemez. REZERVASYON SIRASINDA KOLTUK NUMARASI VERİLMEZ. HAFTALIK TURLARDA ARAÇ İÇERİSİNDE ROTASYON (Her gün 1 sıra kaydırılır) UYGULAMASI YAPILIR. PROGRAMDA BELİRTİLEN OTELLER ÖNCELİKLİ KONAKLAMA TESİSLERİDİR. KONAKLAMA BÖLGELERİNDE ve OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA BAĞLI OLARAK DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. OTEL DEĞİŞİRSE BİR ÜST SINIF VEYA AYNI STANDARTLARDA OLACAKTIR. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Mikatur Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Mikatur misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.03.2012  Groupon'unuzu kaçırmayın! 
Bu kategorinin diğer fırsatları
Bu şehirin diğer fırsatları
Daha fazla Türkiye fırsatları
Diğer kategorilerin fırsatları

Öne Çıkanlar

 • Ulaşım, konaklama, tüm çevre geziler, Mika Tur güvencesi, araç içi ikramlar, seyahat sigortası dahil
 • Türkiye'nin kültür mozaiği Şanlıurfa, Harran, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin ve Adıyaman şehirlerini görme şansı
 • Sevdiklerinizle birlikte keşif ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkın 

Koşullar


 • 15 Nisan, 22 Nisan, 29 Nisan kalkışlı turlarda geçerlidir.

 • Fırsatınızı 11 Mayıs'a kadar kullanabilirsiniz.

 • Dilediğiniz kadar Groupon alabilirsiniz.

 • Groupon çift kişilik odada kişi başı fiyatıdır.

 • 0-6 yaş çocuklar için tur ücreti 289 TL yerine 209 TL, 7-12 yaş çocuklar için tur ücreti 519 TL yerine 309 TL'dir.

 • 7 gün içinde rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir: 444 0 484. 

 • Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 

 • Rezervasyon sırasında kişi başı 120 TL Mikatur tarafından tahsil edilecektir. 

İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.