Sözlük anlamı kapsamlı ve genel sağlık taraması olan check up her yetişkinin periyodik olarak yaptırması gereken önemli bir konudur. Önleyici tıp kapsamında şikayetlerin oluşmadan nispeten minör seviyede olduğu zamanlarda tespit edilmesi ve önlemlerin alınmasını içerir. Zira erken teşhis, erken tedavinin önünü açmakta ve hasta yaşam kalitesinde bir sorun yaşamadan uzun süre yoluna devam edebilmektedir. Bazen üzerinde durmadığımız baş ağrısı, halsizlik gibi ufak tefek sorunlar, aslında çok ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Modern tıp önleyici hekimliğe büyük önem vermekte, sorunların başlamadan tespit edilmesine çabalamaktadır. Haliyle hastalık tamamen kendini gösterdikten sonra tedavi hem pahalıdır hem de yaşam kalitesinde geri dönülemez şekilde izler bırakmaya başlamaktadır. Check up merkezitüm bu bulguların saptanması ile bazı kötü alışkanlıkların da daha ciddi sorunlar yaratmadan değiştirilmesini sağlayabilmektedir. Bu tür hastalıkların arasında; koroner kalp sorunları, gizli şeker ve sık görülen bazı kanser türleri ile kemik erimesi ve hatta kansızlık gibi hastalıklar sayılabilir.

Groupon'da Check up merkezi fırsatları

Groupon check up merkezi fırsatlarından faydalanırken dikkat etmenizi önerdiğimiz belli başlı unsurlar şunlar olabilir: Check up merkezi ziyaretinize tüm test ve önceki tetkik sonuçlarınızı getirmek.

Son 24 saat içerisinde alkol ve benzeri madde alımını durdurmuş olmak.

Hamile iseniz ya da bu yönde şüpheniz varsa bunu önceden bildirmek.

Randevuya 8-10 saat kadar aç olarak gelmek (ki kan şekeri testleri için bu elzemdir, yalnızca su içebilirsiniz). Tüm check up merkezi fırsatlarımıza şöyle bir bakın, eminiz size de uygun gelen bir seçenek bulacaksınız...

Daha fazla oku