Tarihi Sultanahmet Acemoğlu Hamamı'nda Tüm Gün Hamam Kullanımı, Çikolata Maskesi ve İçecek İkramı 80 TL Yerine 39 TL! Kese Köpük Masajı Seçeneği 49 TL!

DEĞERİNDE İNDİRİM Kazancınız
120 TL [missing {{percentSign}} value]59 71 TL
HEDİYE EDİN
İlk Yakalayan Siz Olun!

Öne Çıkanlar

Tarihi Acemoğlu Hamamı’nda tüm gün eşsiz hamam keyfi Kese köpük masajından çikolata maskesine kapsamlı bakım paketleri Mimar Sinan’ın eseri Acemoğlu Hamamı’nın tarihi dokusunda rahatlama, arınma imkan Deneyimli, profesyonel ekip, konfor ve muhteşem doku bir arada Geleneksel Türk banyosu keyfini çıkarma şansı

Koşullar

Son kullanım tarihi: 02.02.2013 Dilediğiniz kadar Groupon alıp kullanabilirsiniz. Haftanın her günü, 10:00-21:00 saatleri arasında yararlanabilirsiniz. 09:00- 17:00 saatleri arasında randevu alabilirsiniz: 0212 519 09 09 - 6045 Groupon'unuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodunuza Grouponlarım sekmesinden ulaşabilirsiniz. İşletme, sunulan ürün, hizmet ve servislerin; bakım ve kalitesi konusunda sadece satın alanlara karşı sorumludur.

Acemoğlu Hamamı - İstanbul: Tarihi Sultanahmet Acemoğlu Hamamı'nda Tüm Gün Hamam Kullanımı, Çikolata Maskesi ve İçecek İkramı 80 TL Yerine 39 TL! Kese Köpük Masajı Seçeneği 49 TL!

Sıcak suyun altında yarım saat bekleyerek rahatlamak yerine yalnızca su faturanızın artmasına neden olursunuz. Bu Groupon ile Sultanahmet Acemoğlu Hamamı’nda kese köpük masajından tüm gün hamam kullanımına dilediğiniz gibi rahatlayın, arının Beyazıt’ta yer alan ve misafirlerine konaklamadan spaya eşsiz deneyimler sunan Acemoğlu Hamamı’nda tadına doyamayacağınız bir hamam keyfi yapabilirsiniz Tercih Edebileceğiniz Paketler Paket 1 Tüm gün hamam kullanımı Çikolata maskesi Meyve suyu ikramı   Paket 2 Kese köpük masajı Çikolata maskesi Meyve suyu ikramı   Mimar Sinan’ın Eseri Acemoğlu Hamamı Tarihi yarımadada yer alan Acemoğlu Hamamı 15. Yüzyıldan günümüze miras kalan, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Hamam, Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilmiş olan Şehzadebaşı Yeniçeri Ocağı’nın içinde yer almaktaydı. Mimari detaylarına ait kayıtları zaman içinde kaybolmuş olmasına rağmen, Tarih Vakfı ve Kültür Bakanlığı’nın ortak projesi olan 8 ciltlik Dünden Bugüne İstanbul Ansiklopedisi’ne göre; Acemoğlu Hamamı, Osmanlı İmparatorluğu’nun baş mimarı olan Mimar Sinan’ın en önemli eserlerinden biridir. Acemoğlu Hamamı, günümüze dek dayanmış olan eserlerden biri olarak, İstanbul’un en eski hamamı olma özelliğini taşıyor. Yapımından iki yüzyıl sonra, 17. Yüzyıl’da hamam Kanuni Sultan Süleyman’ın emri ile restore edilmiş ve mimarisi güçlendirilmiştir. Başlangıçta Yeniçeri Ocağı’na katılmış acemi askerlere hizmet etmek için ocağın içine kurulmuş olan hamamın ilk adı Acemi Oğlanlar olarak konulmuş, ancak zamanla halk arasında Acemoğlu olarak değişmiştir. Sultan 2. Mahmut tarafından Yeniçeri Ocakları kapatıldığında, Şehzadebaşı’nda yer alan bu bina da 1826 yılında padişahın emriyle yıktırılmış fakat hamam bölümü korunmuştur. Tarihi önemi çok büyük olan bu yapıdan geriye kalan tek tanık olan Acemoğlu Hamamı, Türk ve Osmanlı Mimarisi’nin de en önemli örneklerinden biridir. Ünlü bestekar İsmail Dede Efendi’nin ailesi tarafından işletilen, Osmanlı Dönemi’nde inşa edilen ünlü hamamdır. Bir süre boyunca işletilen ve daha sonra kaderine terk edilen hamam, yıllar sonra Celal Ağa işletmesi tarafından alınmış, 5 yıl 3 ay süren bir restore dönemi geçirmiş ve yeniden hizmet vermeye başladı. Geleneksel havası bozulmadan, desteklenerek restore edilen Acemoğlu Hamamı, güvenilir ve muhteşem görüntüsü ile bir çok kişiyi geleneksel Türk banyosu keyfine çekiyor. Acemoğlu; erkekler hamamı ve kadınlar hamamı olarak iki ayrı bölüme sahip olup, dileğiniz doğrultusunda uniseks olarak ya da ayrı ayrı kullanılabilir.   


  • 15% Bonus Savings
    Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
    By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
    Please select an option to add / remove from wishlist
    Grouber